P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
20.07.2024 - 12:37 CET Přihlášení uživatele

 

 

 

 

Pigeons Team > Fotogalerie > Forogalerie - svět holubů

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Holubářské posezení - 20.7.2012 

Poštovní holubářství nemůže být pouze dostihem za body, kilometry a koeficienty, ale také o přátelství, kamarádských posezení a diskuzích. Jedná se přece o zajímavý koníček, i když moc prostoru pro zábavu a odpočinek nenabízí. Přátelské posezení pořádá každoročně i ZO Kutná Hora, letos to bylo v pátek dne 20.7.2012 po nasazení holubů na závod Amberg 6.

Prodloužený holubářský víkend..

čtvrtek - 19.července 2012

Ve čtvrtek odpoledne jsou odvezeni holubi do nasazovacího střediska ZO Kutná Hora na závod Oostende (Be.). Po nasazení holubů do boxů jsou odvezeni do Prahy a naloženy do přívěsu, který večer vyjíždí směrem na západ. Naděje vkládáme hlavně do holuba 05-066-316 Profesor, který výborně zalétl předchozí závod DT z Orleáns.

pátek - 20.července 2012

V pátek odpoledne probíhá na obou holubnících v Janovicích příprava na závod KT Amberg 6. Táta vybírá 20 závodníku, já ze svého holubníku beru všechno tzn. také 20 závodníků. Na mém holubníku zůstávají pouze holoubata a tři pozdní ročáci. Pod jednu holubici jsem musel podsadit další malá holoubata od párů, které jdou na závod. Vajíčka a větší holoubata nechávám na miskách do příletu holubů.

V 17 hodin odjíždíme do nasazovacího střediska ZO Kutná Hora. Holubi jsou opět nasazeni do boxů, vše je pečlivě zapsáno a zdokumentováno. V Kutné Hoře je nasazeno na závod 399 holubů.  V 19.15 hod přijíždí kamión OS Peruť, kam jsou naše boxy naloženy. Celkově na závod odjíždí 1.255 holubů.

V 19.30 hodin se přesunujeme asi 100 m do příjemného areálu u Pavla France na přátelské holubářské posezení s hudbou, dostatkem občerstvení, pečeného masa a hlavně kamarádské a veselé nálady. Příjemná atmosféra pokračuje do pozdních nočních hodin. Poděkování patří všem, kteří přispěli k vydařené akci - prací i finančně.

sobota - 21.července 2012

6.30 hod. - start závodu Oostende (dlouhá trať)

7.45 hod. - start závodu Amberg (krátká trať)

10.49 hod. - přílet prvních holubů ze závodu Amberg (252 km) a postupně dolétávají další závodníci, v 11 hod mám doma 11 z 20  holubů - spokojenost. U táty na holubníku je to obdobné. Po poledni jsou doma všichni holubi z tohoto závodu.

Odpoledne se zatahuje obloha a začíná pršet. Pohled na radarová data na internetu mne utvrzuje v přesvědčení, že holubi ze závodu Oostende první den nepřilétnou, ale že je budeme čekat v neděli dopoledne.

neděle - 22.července 2012

5.30 hod se probouzím, venku hustě prší, půjdu se podívat do holubníku - co kdyby náhodou. Jen tak nelehko vybíhám k holubníku - nic, za chvilku se vracím mokrý dom, manželka se probouzí a pochybuje o mém psychickém zdraví.. Postupem času déšť ustává, to dává naději.

9.00 hod odjíždím nakoupit do obchodu. Z obchodu vidím, že táta sedí na dvoře, snídá a vyhlíží.. Půjdu ho navštívit. Když jsem u branky nájenou slyším ten známý zvuk ve vzduchu. Zvedám hlavu k obloze a už to vidím - stažená křídla a "Profesor" jde na přistání. Táta už stojí u holubníku, pak slyším pípnout Tipes a je to tak - 9.17 hod. - radost. Doma zadávám přílet na internet - 1. holub v ZO Kutná Hora (11.cena OS Peruť).

"Profesor" tak zopakoval výkon ze závodu Orleáns (1001 km) - 1. holub v ZO Kutná Hora (8. cena OS Peruť) - přílet první den 21.49 hod!

pondělí - 23.července 2012

V pondělí navečer se opět jede do nasazovacího střediska ZO Kutná Hora tentokrát otevřít hodiny, vyhodnotit oba závody, vytisknou protokoly a odeslat výpočtáři na zpracování výsledků. Jede táta, já mám na holubníku návštěvu - přijeli kamarádi Milan Urban a Milan Říha, ukazuji holubník a musím zajet i pro Profesora. Pak jdeme společně do místní hospody na pivo a já spokojený zapíjím náročný ale příjemný prodloužený holubářský víkend..

středa - 25.července 2012

Ve středu dopoledne mám v mailu výsledky z víkendových závodů. Upřesnění pro laiky - z každého závodu boduje vždy 20% z nasazených holubů na závod s tím, že první má bodů nejvíce a poslední nejméně, ostatních 80% holubů nemá nic. Bodová hodnota je různá podle typu závodu (krátká, střední, dlouhá trať) a jednoduché není vysvětlit výpočet olympijských a eso koeficientů.

Ze závodu Oostende se potvrzuje 11. cena holuba Profesor v OS Peruť. Výsledky závodu Amberg  jsou pro nás také potěšující - 4. nejlepší série ze závodu (prvních pět holubů) u mne a 7. série u táty (viz. příloha).

 

"Profesor" 05-066-316

Úspěšný a univerzální závodník pro všechny typy tratí od 200 - 1000 km. Na svém kontě má více jak 13.000 km v % a věřím, že toto číslo by bylo ještě vyšší, ale v roce 2008 zažil stěhování do nového holubníku a nový systém motivace - přirozenou metodu nahradilo vdovství. 100% úspěšný je na dlouhých tratích.

Otec:  CZ 03-092-10  originál od Prof.Štráfeldy, kterého jsem v Praze-Suchdole několikrát návštivil, rád na to vzpomínám a dodnes z jeho rad čerpám. "10" je synem výborného závodníka CZ 99-091-80 (1.Eso OS, 1.olymp.kat.B OS), účastníka CV. Jedná se o linii H.Meier (Schellens) v kombinaci s holuby Fr.Křivy.

Matka:  CZ 02-0294-782  originál Jaroslav Reiterman. "782" je dcerou holubice "Vzácná" - dar od Fr.Křivy. 


nasazení holubů n...
nasazení holubů na závod Amberg 6
nasazení holubů n...
šťastnou cestu..
šťastnou cestu..
šťastnou cestu..
100m přesun na po...
100m přesun na posezení
100m přesun na po...
Pavle, děkujeme z...
Pavle, děkujeme za vzornou přípravu
Pavle, děkujeme z...
na zdraví!
na zdraví!
na zdraví!
Jakub - úspěšný h...
Jakub - úspěšný holubář i rybář
Jakub - úspěšný h...
s mistrem ZO (a c...
s mistrem ZO (a co OS?)
s mistrem ZO (a c...
Milan, já a Profe...
Milan, já a Profesor
Milan, já a Profe...
Profesor
Profesor
Profesor